Що ми знаємо про квітку, яка росте у кожному дворі?! Чому вона може допомогти нам справитися з стресами сьогодення?! Чому ми так любимо чорнобривці?!
Але ж звідки вони з’явились на наших землях, щоб пустити глибочезне коріння в українських душах?
Згідно з деякими свідченнями, до Європи їх завезли в 16 столітті з Америки. Індіанці називали чорнобривці магічним провідником: ці дивовижні золотисті квіти нібито допомагали шукати справжнє золото, на яке з таким шаленством накидалися європейці.
Жовтава квітка й неймовірна слава про неї швидко ширились європейським континентом, отримуючи при цьому різні назви. Англійці їх назвали «меріголд» («золото Мері»), німці – «студентська квітка», китайці – «квіткою десяти тисяч років», а українці – чорнобривцями (а ще – оксамитець та повняки).
Наукова назва квітки – Tagetes – походить від імені онука давньоримського бога Юпітера — Тагеса, або Тагета. Цей божественний юнак умів пророкувати майбутнє й передав людству вчення про дивінацію – вміння вгадувати майбутнє за допомогою інтуїції та волі богів. І взагалі, маючи зовнішність хлопця, володів розумом мудреця.
Квітка виправдовує такі надзвичайні легенди про себе, адже дуже потенційна й корисна: заспокоює нервову систему, лікує від стресів, бореться з бактеріями, лікує хвороби підшлункової залози, допомагає при діабеті тощо.
Загалом у світі нараховується 59 видів чорнобривців. В Україні поширені 3 види: чорнобривці прямостійні (Tagetes erecta), чорнобривці розлогі (Tagetes patula) та чорнобривці вузьколисті (Tagetes tenuifolia).
А ще чорнобривці знезаражують грунт від грибів, що викликають фузаріоз. Не люблять запах цих квітів клопи, попелиці, блішки. Також їх запах не подобається колорадському жуку. Обсадивши грядки з культурними рослинами чорнобривцями, ви не тільки прикрасите город, а й захистите його…
Але всі ці види об’єднує наша неймовірна й щира любов до них. Чорнобривці завжди нагадують нам рідну матір і рідну Україну.