Легенди краю

Історичні,  топонімічні та  побутові  легенди 

Легенди  краю – це  ніби мова землі, яка  розповідає про свою історію, таємниці, щастя і горе народу. З роду в рід населення передавало чудові і неповторні розповіді про довколишні пам’ятні місця.

В  минулому назви  селам ніколи не давалися випадково. Багато  географічних назв  збереглися  з  давніх  часів.  Вони влучно відтворювали  особливості  природи тієї  чи іншої  місцевості,  її  природні  багатства,  а також економічні,  історичні, культурні  та  побутові історії з  життя людей.

Про це читайте за посиланням:

https://kotovsk-crb.ucoz.ua/index/kotovshhina_v_legendakh_ta_obrjadakh/0-18

Зібрані легенди відкриють завісу  і дають відповіді на багато топономічних питань:  чому село Розалівка називається саме так, звідки пішла назва села Нестоїта –  одного з найстаріших сіл нашої громади, як село Понори перетворилося на село Качурівка,  чому село Лісна Балка стало називатися Домницею…

Чому старовір Бурилов став засновником села Бурилове, де знаходиться криниця з цілющою водою, чому родина Семиволкових з села Домниця змінила прізвище на Шептилуті, як єврейська мати перетворилася на дерево з сивим листям в селі Станіславка, які таємниці приховує “Семенів дуб” в селі Ставки

Про це читайте за посиланням:

https://kotovsk-crb.ucoz.ua/index/legendi_kotovshhini/0-132

Прокрутити вгору